Jak profesně nevyhořet!


Získali jste svou vysněnou práci, o které jste snili celý život. Velké nadšení se postupem času začalo měnit v noční můru. Zavaleni prací, nemáte chvíli čas na sebe a finanční ohodnocení by také mohlo být lepší, takhle se nedá žít! Pozor na syndrom vyhoření, abyste nemuseli zabrousit na vyhledávače práce a hledat něco jiného! Co je syndrom vyhoření? Jedná se o stav, kdy je zaměstnanec přetížen prací a vykazuje naprostou nechuť do práce, rezignuje a se svým stavem nehodlá nic dělat.

Jaké jsou příznaky?

Můžou být různé u každého klienta. Nejčastěji se setkáváme s bezmocí, pocitu méněcennosti a později jsou shledávány i psychosomatické příznaky, jako je například pocit na zvracení, když mám jít do práce a podobně.
Jak se tomu bránit?
Bránit se není úplně jednoduché, i když samozřejmě nějaká prevence existuje. Většinou syndrom vyhoření vzniká v pomáhajících profesích a nejlepší je když přímo zaměstnavatel poskytuje supervizi svým zaměstnancům, kteří se potom cítí lépe, pokud se mohou vypovídat a svěřit se. Občas byste také měli myslet více na sebe než na své klienty a nenosit si práci domů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Liquid Blank Theme By Kozmik. Proudly powered by WordPress